Menu strony

Właściwe odżywianie się

Aktualnie coraz częściej mówi się o tak zwanym właściwym odżywianiu się czy właściwej diecie. Przywiązuję się wagę do tego, by małe dzieci jadły wyłącznie naturalne elementy, a przy tym możliwie jak najzdrowsze. Dlatego obiadki dla niemowląt wybierane przez nowoczesnych rodziców zazwyczaj zawierają minimalną ilość chemicznych polepszaczy.
brokuły
W ostatnim czasie również coraz więcej ludzi decyduje się na przejście na dietę wegetariańską albo wegańską. Niekiedy również narzucają tę dietę swoim pociechom, co może mieć bardzo niekorzystne następstwa dla ich wzrostu. Dzieci bowiem potrzebują bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by mogły się prawidłowo rozwijać. Sposób żywienia, który odpowiada osobom dorosłym może być więc niebezpieczny dla najmłodszych. Z drugiej strony jednak duży udział warzyw i owoców w posiłkach zawsze ma korzystny wpływ na organizm. Z tej przyczyny dania takie jak między innymi zupa krem brokułowa warto dodać do codziennego jadłospisu.

Dania Generalnie istnieje zasada, by największym posiłkiem w ciągu dnia było śniadanie, a najmniej – kolacja. Stały pośpiech i dzień wypełniony stresem nierzadko jednak powodują, że jest na odwrót. Tymczasem duży posiłek przed snem w żadnym razie nie jest dobry dla organizmu. Nocą układ pokarmowy zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co często bywa powodem problemów ze zdrowiem. Ponadto spożywanie obfitych posiłków wieczorem najczęściej powoduje znaczne przybieranie na wadze. Pomiędzy najważniejszymi posiłkami można jadać przekąski w postaci owoców i jarzyn. Obiad wbrew pozorom nie musi składać się z dwóch dań. Na przykład zupa ogórkowa z ziemniakami nierzadko wystarcza za cały posiłek.

zupa krem
Wpływ diety na wygląd Typ odżywiania się w znacznym stopniu ma wpływ na wygląd. Przede wszystkim wynika z niego masa oraz ogólna sylwetka ciała. Pokarmy z dużą ilością tłuszczu i cukrów nie tylko powodują zwiększenie masy ciała, ale również mogą mieć niekorzystny wpływ między innymi na układ krwionośny i zwiększać ryzyko zawału serca w późniejszych latach. Dieta wpływa także na wygląd cery czy włosów. Na stronach internetowych i forach można znaleźć bardzo dużo wiadomości na tematy w rodzaju „dieta a włosy”.


Zobacz również

Otwieramy się na nowe doświadczenia kulinarne

Pasta z soczewicy
Przez minione dwadzieścia lat powstało w naszym kraju wiele knajpek orientalnych, które oferują dania, z którymi nie spotkamy się w naszej polskiej kuchni. Jedną z takowych potraw jest między innymi zupa kokosowa, która pochodzi z Tajlandii. Jest to potrawa, która ma charakterystyczny posmak, który przypada do gustu bardzo wielu osobom. Potrawa ta serwowana jest najczęściej z ryżem, który ugotowany jest na parze.
13-07-28 18:39:22