Menu strony

Właściwe jedzenie

Aktualnie coraz częściej mówi się o tak zwanym właściwym odżywianiu się czy właściwej diecie. Przywiązuję się wagę do tego, by najmłodsi jedli jedynie naturalne produkty, a do tego możliwie jak najzdrowsze. Dlatego obiadki dla niemowląt nabywane przez współczesnych rodziców najczęściej mają w sobie jak najmniej sztucznych substancji wzgobacających.


brokuły
Ostatnio również coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską albo wegańską. Niekiedy także narzucają tę dietę swoim dzieciom, co może mieć bardzo szkodliwe następstwa dla ich wzrostu. Dzieci bowiem potrzebują bardzo bogatego i zróżnicowanego jadłospisu by mogły się prawidłowo rozwijać. Sposób żywienia, który odpowiada osobom dorosłym może być więc szkodliwy dla dzieci. Z drugiej strony jednak duża ilość warzyw i owoców w diecie za każdym razem ma dobry wpływ na człowieka. Dlatego dania takie jak między innymi krem brokułowy warto dodać do codziennej diety.

Pory posiłków
Generalnie zaleca się, by najbardziej obfitym posiłkiem dzinnym było śniadanie, a najmniejszym – kolacja. Ciągły pośpiech i dzień wypełniony stresem niejednokrotnie jednak sprawiają, że jest odwrotnie. Tymczasem duży posiłek przed zaśnięciem nigdy nie jest dobry dla zdrowia. W ciągu nocy żołądek zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co często bywa przyczyną kłopotów ze zdrowiem. Poza tym spożywanie obfitych posiłków wieczorem często jest powodem tycia. Pomiędzy najważniejszymi posiłkami dobrze jest robić przekąski w formie owoców i warzyw. Obiad wbrew pozorom nie musi być dwudaniowy. Na przykład zupa ogórkowa z ziemniakami nierzadko wystarcza za cały obiad.

zupa krem
Wpływ diety na wygląd
Typ żywienia w znacznym stopniu ma wpływ na wygląd. Z pewnością wynika z niego waga oraz generalnie sylwetka ciała. Produkty z dużą zawartością tłuszczu i cukrów nie tylko wywołuja zwiększenie masy ciała, ale również mogą wpływać niekorzystnie między innymi na układ krwionośny i podnosić ryzyko ataku serca w późniejszych latach. Jedzenie ma również wpływ na wygląd cery czy włosów. Na witrynach internetowych i forach jest wielka ilość wiadomości na tematy w rodzaju „dieta a włosy”.
13-07-28 18:39:22